Yabancı dil becerilerinizi film ve TV şovları sanatlarıyla geliştirmek yalnızca çok eğlenceli değil
- aynı zamanda çok etkili ve kullanışlıdır.

Neden filmler aracılığıyla bir dil öğreniyorsunuz?

Filmlerde yer alan temalar genellikle bir ülkedeki büyük meseleleri anlatıyor. Brezilya'da, favelas ve polis mangalarını içeren birçok film var.
Şimdi, bu Brezilya'daki herkesin bir favelada yaşadığı anlamına gelmez, ancak bu filmler örneğin İsveç'te yapılamaz. Romantik komediler, insanların romantizmi görme şeklini, insanların en büyük aşkı olarak gördüklerini anlatır.

Pek çok Batı filmi Noel etrafında döner ve bunun nedeni Noel'in Batı kültüründe çok önemli bir kutlama olmasıdır.
Dil öğrenirken bir diğer önemli şey, gerçek konuşmaya maruz kalmanın en kolay yoludur. Çoğu dil kursuna kıyasla, bu konuşmalar, yalnızca işlemek için cümleler arasındaki boşluklarla öğrenmek zorunda kaldığınız sözcüklerle mükemmel şekilde uyuşmuyor. Ne duyacağınızı çoğu anlayamayacaksınız ve bu yüzden onu izlemelisiniz.

En iyi şey, yerli halkın buna cevap vermek zorunda kalmadan konuşma biçimine maruz kalmanızdır. Ayrıca, altyazı ekleme, kendi dilinizde veya öğrenmeye çalıştığınız dilde olabilir veya duraklatabilir ve bir şeyler yazabilirsiniz. Tüm bu nedenler film yapmak ve televizyon yapmak, dil öğrenme yolculuğunuz için mükemmel yardımı gösterir.

Yani, daha fazla uzatmadan listeye girelim.

 

No Internet Connection