Aile Birleşimi Kursu Almanca A1 | Start Deutsch 1

Aile Birleşimi Kursu Almanca A1 Özel Dersler

Aile Birleşimi kursu Almanca A1 | Start Deutsch 1 eğitimi için ihtiyacınız olan bütün bilgilleri altta / Aile Birleşiminde Almanca Bilgisini Belgeleme Hakkında Bilgiler / başlığı altında bulabilirsiniz. Almanca Aile Birleşimi A1 öğrenmek isteyen herkes sitede tüm Almanca Aile Birleşimi A1  eğitim materyallerinden ücretsiz faydalanır, kendi başına çalışıp Almanca öğrenebilir bunun için ihtiyaç olan tüm eğitim materyallerine  ulaşabilirsiniz.

Almanca Dersler menüsünden online Aile Birleşimi A1 ve diğer bütün seviyelerde eğitim materyallerine ulaşabilirsiniz. | Dinleme | Okuma | Yazma | Konuşma şeklinde hazırlanmış. | Sınava girmeden önce sınavlar hakkında fikir sahibi olabilmeniz için Örnek Sınav ve Alıştırma sınavları, yazılı sesli anlatım ve video sınav örnekleri ile hazırlanabilirsiniz, Sınavlar menüsünden örek Sınav ve Alıştırma sınavlarına ulaşabilirsiniz, daha fazla bilgiye ihtiyacınız ve sormak istedikleriniz olursa dilediğiniz zaman bizimle telefon üzerinden iletişime geçip sınav hazırlık uzmanından ücretsiz destek, bilgi ve yardım alabilirsiniz.

Online Almanca Aile birleşimi A1 kursu almaya karar verirseniz

Sınav Hazırlık Uzmanı özel öğretmeninizle Skype üzerinden Almanca öğrenin İhtiyacınız olanı eğiteceğiz. Basit, bireysel, esnek.

Almanca öğrenmek için motivasyon ve zaman konusunda hazır iseniz özel ders almaya başlayabilirsiniz.

iletişim 0532 153 76 98

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sınav hazırlık uzmanı ile Almanca Aile birleşimi A1 özel ders Ücretleri nedir?

 Özel ders ücreti, Ders saati 50 dak. 30 saate kadar 150 ₺ | Ders saati 50 dak. 30  saat üzeri 140 ₺

Yabancı Dillere Yönelik Avrupa Referans Çerçevesini takip ediyoruz. Bu, Almanca dersleri Aile birleşimi kursu A1 Start Deutsch 1 Yetişkinler için 18 yaş üzeri | ve Almanca  kursu A1 Fit in Deutsch 1 Gençler için 18 yaş altı. Özel derslerde, öğretmen her durumda ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılar.

İyi derecede Almanca bilgisi sadece insanlarınızla iletişim kurmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda günlük iş hayatınızda  da yardımcı olur.

Yaşadığınız bölgede bir kurs bulamıyorsanız. Uzaktan Almanca Aile birleşimi A1 eğitim kursu sizin için uygun olabilir.  Online Almanca Aile birleşimi A1 Özel Ders almayı düşünebilirsiniz.

Online Aile Birleşimi A1 Almanca Özel Ders Nedir?

  • Hızlı ilerleme kaydetmek ve aynı zamanda zaman ve yerde bağımsız olmak istiyorsanız, özel ders almalısınız.
  • Bir Almanca kursu almaya karar verirseniz, kursun büyük bölümlerini kendiniz seçebilirsiniz.
  • Zaman konusunda çok fazla esnekliğe sahipsiniz. Öğretmenlerimizin birçoğu akşamları veya cumartesiye öğretmenlik yapmayı sever.
  • Eğitim konusunu belirli bir çerçevede de belirleyebilirsiniz. Aile birleşimi için Almanca öğrenmek istiyorsaniz, İşiniz için Almanca öğrenmek istiyorsanız kelime hazinesi ihtiyacınız değişecektir.

Bizimle risk almazsınız

Bir özel Almanca kursu rezervasyonu yaptırmakta isteksiz olmanız anlaşılabilir bir durumdur. Kurs ücretleri dikkate alınması gereken bir yatırımı temsil eder. Bu nedenle, ikinci saatten sonra kurstan geri çekilebilirsiniz. Almanca kursunun sizin için doğru olmadığına karar verirseniz, iki saatten sonraki tüm kurs ücretlerinizi geri alırsınız.

Aile Birleşimi Kursu Kimler için geçerlidir?

Aile birleşimi Alman ve Almanya'da yaşayan bir yabancı eş ile konusunda her iki eş için 18 yaş sınırı geçerlidir. Erken yaşta zorla evlendirilmiş kadın ve genç kızların Almanya'ya gitmeleri engellenmesi amaçlanır. Bununla birlikte bundan sonra, aile birleşimi ile ülkeye gidecek olan bireylerin Almanya'da uyum sürecini kolaylaştırmak için, Almanya'ya giriş yapmadan önce basit Almanca dil bilgisi olması gerekiyor. İstenilen en basit seviyede Almanca bilgileri, örneğin "Eğitim durumunuz nedir?" veya "Bu aralar çalışıyor musunuz?'' gibi sorulara cevap verebilmek gibi. Uyum gereksinimleri belirgin bir şekilde az olan yabancılar, dl bilgelerini kanıtlama zorunluluğundan muaf tutulurlar. Bu, örneğin üniversite ve yüksekokul diploması olan kişiler için geçerlidir. Mülteci statüsüne sahip kişiler, Avrupa Birliği vatandaşları ve Almanya'ya daha önce de vizesiz giriş yapabilen yabancıların eşler için bazı istisnalar geçerledir. Alman vatandaşı olan bir eşle yapılan aile birleşmede de belirli şartlar altında kendi geçimi sağlama şartı aranabilir.

Aile Birleşiminde Almanca Bilgisini Belgeleme Hakkında Bilgiler

Yurtdışından Almanya'daki eşinin yanına taşınmak isteyen bir kimse, kendi ülkesinden ayrılmadan önce, basit düzeyde Almanca bilgisini belgelemek zorundadır. Bu kişiler, ancak bundan sonra Almanya'ya seyahat edebilecekleri oturma müsaadesini alabilirler. Söz konusu basit düzeydeki Almanca bilgisini Goethe-Institut'un bir sınavıyla kanıtlayabilirsiniz. Burada sınava ve aile birleşimine yönelik sıkça sorulan soruların cevaplarını ve bir Sınav Örneği'ni bulabilirsiniz.

Sık sorular sorular ve Almanya’daki eşlerinin yanına gidecek olanlar için bir örnek sınavlara buradan çalışabilirsiniz. Sayfayı açmak için tıklayın yada dokunun.

Basit düzeyde Almanca bilgisini nasıl kanıtlarım?

Almanya'nın yurtdışı temsilcilikleri ve yabancılar dairesi Zertifikat A1: Start Deutsch 1 sınavını basit düzeyde Almanca bilgisini gösteren belge olarak kabul etmektedir. Bu sınav en basit düzeydeki sınavdır. Daha yüksek düzeydeki bütün sertifikalar da kabul edilmektedir.

Basit düzeyde Almanca bilgisi“ ne anlama gelmektedir? Neleri yapabilmem gerekiyor?

Konuştuğum kişiler yavaş ve anlaşılır bir şekilde konuşurlarsa, kısa, oldukça basit soruları, talimatları ve mesajları anlayabiliyor ve bunlara karşılık verebiliyor. Kendimi ve başkalarını tanıtabiliyorum ve başka kişilere, kendileri hakkında sorular yöneltebilme, örneğin nerede oturdukları gibi.

Kısa yazılı mesajları, örneğin bilgilendirme levhaları ve küçük ilanları, anlayabilmek, Rakamları, miktarları, saatleri ve fiyatları nitelendirebilmek ve anlayabilmek. Basit formları örneğin isim, adres ve yaş gibi kişisel bilgilerimi doldurabilmek. Kısa kişisel mesajlar yazabilmek.

Bu bilgiler, A1 seviyesine uygundur. Bu seviye, Dillere ilişkin Avrupa Ortak Referans Çerçevesinin (AORÇ) birinci basamağıdır. AORÇ, dil seviyelerini Avrupa genelinde altı standart basamağa ayırmaktadır.

Start Deutsch 1 sınavından farklı olarak Fit in Deutsch 1 sınavı gençlere yöneliktir ve yetişkinler bu sınava giremezler.

Aile Birleşimi Almanca Sınavı Ön koşullar

Gerekli dil seviyesine sahip olmaları durumunda, dışarıdan adaylar da bütün sınavlarına girebilmektedirler.

Dil bilgimi kanıtlamak zorunda olmadığım istisna durumlar var mı?

Olası istisna düzenlemeleri ya da sizin bireysel durumunuzda izlenecek yöntem hakkında lütfen yetkili yurtdışı temsilciliğinden bilgi edininiz

Sınava nerede girebilirim?

Sınava ülkedeki Goethe-Institut'larda ya da sınav partnerlerinin birinin bünyesinde girebilirsiniz. Eğer Almanya'da yaşamıyor ve sınavınıza Almanya'da girmek istiyorsanız, Almanya'ya giriş için vize gerekmektedir.

En yakın kurs ve sınav tarihleri ne zaman ve kurs ya da sınav ücretlerinin miktarı nedir?

Kurs ve sınav tarihleri ile ücretler, enstitülerin bulunduğu yerlere göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle, tarihler, ücretler ve başvuru formaliteleri hakkında doğrudan kendi seçeceğiniz Goethe-Institut ya da sınav partnerlerinden bilgi edinmenizi rica ediyoruz.

Sınava hazırlık ne kadar sürmektedir?

Zertifikat A1: Start Deutsch 1 için ortalama her biri 45 dakikalık 160 ders birimine ihtiyaç vardır. Önceden sahip olduğunuz bilgilere ve öğrenme koşullarına bağlı olarak, hazırlık süresi daha kısa ya da uzun olabilir.

Sınava girebilmek için, Goethe-Institut bünyesindeki bir Almanca kursuna mı gitmek zorundayım?

  • Hayır. Nerede ve nasıl Almanca öğreneceğiniz konusunda tamamen serbestsiniz.
  • Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1 sınavına başvuruda bulunmak için, Goethe-Institut ya da başka bir kuruluş bünyesindeki dil kursuna devam etmiş olmanız, özel ders almış olmanız ya da kendi kendinize Almanca öğrenmiş olmanızın hiç bir önemi yoktur.

Yakınlarımda herhangi bir Goethe-Institut yoksa, Almanca bilgimi nasıl kanıtlayabilirim?

Dil kursu veren başka bir kuruluş bünyesinde, özel bir öğretmenle ya da kendi kendine öğrenme yöntemiyle Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1 sınavına hazırlanabilirsiniz.
Yalnızca sınav tarihinde bir Goethe-Insitut'un ya da sınav partnerinin bulunduğu yere seyehat etmeniz gerekmektedir.

Sınav hangi bölümlerden oluşmaktadır?

Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1 sınavı iki bölümden oluşmaktadır: 65 dakika süren bir yazılı sınav ve 15 dakika süren bir sözlü sınav.

Yazılı sınavda, günlük yaşamdaki kısa konuşmaları, özel telefon mesajlarını ya da hoparlörle kamuya yapılan anonsları dinler ve bunlarla ilgili soruları cevaplandırırsınız. Kısa notlar, küçük ilanlar, bilgilendirme levhaları ya da duyurular gibi kısa metinleri okur, bunlarla ilgili soruları cevaplandırırsınız. Basit formları doldurur ve günlük yaşama ilişkin kişisel kısa bir metin yazarsınız.

Sözlü sınav, grup halinde yapılır. Grup içerisinde kendinizi tanıtırsınız. Daha sonra günlük yaşamla ilgili sorular sorar, cevaplandırır ve grup içerisinden bir kişiye günlük yaşamdan bir şeyle ilgili ricada bulunursunuz.

Sınava hazırlık için hangi materyaller bulunmaktadır?

Sizlere online olarak ücretsiz alıştırmalar sunmaktayız. Dinlediğini anlamaya yönelik alıştırmaları doğrudan bilgisayarınızdan dinleyebilir ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Sınavı yalnızca sözlü olarak da verebilir miyim?

  1. Hayır. Sınav bir sözlü bölümden, bir de yazılı bölümden oluşmaktadır. Her iki bölümden de başarılı olunması zorunludur.
  2. Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1 sınavı, bazı ülkelerde diğer ülkelerde olduğundan daha zor ya da kolay mıdır?
  3. Hayır. Sınav soruları, Goethe-Institut'un Münih'deki merkezi tarafından hazırlanmakta ve dünya genelinde uygulanmaktadır,
  4. Yani her yerde aynı koşullar geçerlidir. Sınav materyalleri, kullanılmaya başlanmadan önce, sınav koşullarında denenmektedir.

Sınavdan sonra, vizemi almam ne kadar sürmektedir?

Değerlendirme ve sertifika düzenleme işlemlerini mümkün olduğunca hızlı yürütülmekte. Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1 sertifikanızı Almanya'nın yetkili yurtdışı temsilciliğine vize talebi için gerekli olan diğer belgelerinizle birlikte ibraz etmeniz gerekmektedir.

Sertifika dışında başka hangi belgeleri ibraz etmeniz gerektiğini ve tahmini olarak vizenizin ne zaman verileceğini aynı yerden öğrenebilirsiniz.

Sınavın geçerlilik süresi ne kadardır?

Sınavın geçerlilik süresi sınırsızdır. Ancak bazı Alman yurtdışı temsilcilikleri aile birleşimi vize işlemleri için 6 aydan eski sertifikaları kabul etmemektedir.

özel ders al
300 characters left
No Internet Connection